pompy ciepła rybnik

Pompy ciepła to urządzenia stosowane przede wszystkim w celu ogrzewania budynków. Niezwykle ciekawym jest fakt, iż istnieje możliwość ochłodzenia pokojów latem za pomocą odpowiednich połączeń. Poza tym pompy ciepła Rybnik mogą również podgrzewać wodę użytkową.

Z jakimi instalacjami współpracują pompy ciepła?

Istnieje możliwość, aby pompa ciepła funkcjonowała prawidłowo z tradycyjnymi grzejnikami, jednak należy zwrócić uwagę na to, że ich powierzchnia grzewcza powinna być odpowiednio duża. Taka sytuacja czasem stanowi problem z odpowiednią ilością miejsca dla pompy ciepła. Poza tym możliwa jest również współpraca z ogrzewaniem ściennym lub podłogowym. W przypadku tego pierwszego w ścianie trzeba zamontować rury, które wypełnione są wodą. W celu maksymalnego zminimalizowania kosztów energii elektrycznej dobrym pomysłem jest połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi. Dobrze jest jednak uwzględnić montaż takiej instalacji jeszcze przed rozpoczęciem prac związanych z budową domu. Takie rozwiązanie może pomóc nam uniknąć kosztów związanych z budową kotłowni, doprowadzenia gazu, czy szukaniem specjalnego miejsca do składowania opału.

Korzyści posiadania pompy ciepła

Pompy ciepła to niezwykle praktyczne i niezawodne urządzenia, które mogą nam służyć przez naprawdę wiele lat. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele zalet niesie ze sobą posiadanie takiej pompy ciepła. Największymi atutami pompy ciepła niewątpliwie jest:

  • wyjątkowo prosty i szybki montaż gruntowej pompy ciepła i powietrznej pompy ciepła różniących się od siebie przede wszystkim sposobem działania,
  • wysoka efektywność działania pompy ciepła Rybnik, nawet w przypadku skrajnych temperatur,
  • mniejsze koszty ogrzewania - decydując się na wybór pompy ciepła, możemy mieć pewność, że większość energii urządzenie pobiera ze środowiska naturalnego, zabieg ten pozwala zmniejszenie kosztów ogrzewania mieszkania,
  • intuicyjna obsługa poprawnie zaprogramowanego urządzenia,
  • koszty inwestycji zwracają się już po kilku latach od zakupu pompy ciepła Rybnik,
  • wielofunkcyjność - pompy ciepła Rybnik odznaczają się tym, że mogą skutecznie chłodzić dom latem, a także efektownie grzać zimą. Za ich pośrednictwem można pozyskać również ciepłą wodę użytkową,
  • pompy ciepła Rybnik nie generują kompletnie żadnych zanieczyszczeń, co przekłada się na fakt, iż nie zanieczyszczają środowiska.

Dofinansowanie

Wszystkie osoby, które chcą stać się właścicielami pompy ciepła, mogą postarać się o dofinansowanie. Program dofinansowania obejmuje stare i nowe instalacje takie jak: piece gazowe, solary oraz pompy ciepła. Zachęcamy do zapoznania się dokładniej z programem, a także zapraszamy do przyjrzenia się bliżej ofercie naszego sklepu internetowego Kominki Vector.

Potrzebujesz wyceny?